fbpx
Okolí a louka Klínovce

Turistika v létě

Krušné hory jsou nejzápadnějším pohořím České republiky. Pokud plánujete svou dovolenou strávit právě zde, děláte dobře. Co všechno v Krušných horách, a hlavně v okolí Klínovce, můžete v létě zažít? Máme pro vás pět tipů. Ubytování Krušné hory je v jejich blízkosti, takže vás nečeká žádné zdlouhavé cestování.

S kolem na Klínovec

Kam v Krušných horách můžete vyrazit v letním období? Možností je nepočítaně. Záležet bude především na tom, kam ve svém ubytování Krušné hory zavedly právě vás. Jste-li milovníky kol a adrenalinových sportů, rozhodně musíte strávit část své letní dovolené na Klínovci a v jeho okolí. Cyklistické flow traily uspokojí úplně každého – od profesionálů až po amatéry. Ti, kdo by si chtěli jízdu z kopce bezpečně osahat, mohou vyzkoušet pump track a to až k samotnému Jáchymovu. Velkou výhodou je, že na Klínovec i z něho vás i s kolem vyveze čtyřsedačková lanovka.

Výlet do Jáchymova

Zajímá-li vás historie, vydejte se do Jáchymova a prohlídněte si nejen historickou královskou mincovnu (mimochodem Jáchymovskému tolaru vděčí za své označení americký dolar), ale i nedaleké štoly. Právě hornické památky byly nedávno zaneseny do světového historického dědictví UNESCO. V okolí Jáchymova narazíte na překrásné vyhlídky, jako jsou Vlčí nebo Ledové jámy. Ty vznikly propadem původních dolů a nabízejí neuvěřitelné scenérie.

Jáchymov je ale odjakživa spojen nejen s těžbou stříbra, minerálů a drahých kovů, ale i s výskytem uranu. Právě ten objevila světoznámá madam Curie, a tak už v roce 1906 byly v Jáchymově otevřeny první uranové lázně na světě fungující až dodnes.

Přehrada Fláje

O netradiční zážitek se postará přehrada Fláje. Nachází se nedaleko Českého Jiřetína v Krušných horách. Jedná se o jedinou přehradní nádrž svého druhu v České republice. Protože je přehrada dutá, můžete zde čas od času narazit na dny otevřených dveří a prohlédnout si ji zevnitř. Povodí Ohře pravidelně pořádá prohlídky do útrob této téměř šedesát metrů vysoké přehradní nádrže.

Objevte zapomenuté Königsmühle

Königsmühle neboli Králův mlýn je zapomenutá osada kousek od Háje u Ločné v Krušných horách. V této osadě žilo ještě v roce 1945 zhruba padesátka lidí, kteří ji museli opustit. Dodnes tady narazíte na zachovalá sklepení nebo pozůstatky dvou mlýnů, které tady dlouhá staletí fungovaly.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *