fbpx
Lanovka v zimní zasněžené krajině

Turistika v zimě

Není lepší období, kdy navštívit Krušné hory než právě v zimě. Najít tady můžete více jak dvacet jedna vrcholů s nadmořskou výškou vyšší než tisíc metrů nad mořem. Mnohé z nich jsou uzpůsobeny pro všelijaké zimní aktivity – nejen lyžování a běžkování, ale i bobování, sáňkování nebo pěší výlety. Kam se můžete vydat na zimní výlet, pokud vám ubytování Klínovec nabídne za rozumnou cenu? Máme pro vás pět vyzkoušených zimních tipů. Třeba se vám některý z nich zalíbí.

Skiareál Klínovec

Jste-li milovníky lyžování, pak nesmíte navštívit největší a nejmodernější zimní středisko Krušných hor – skiareál na Klínovci. I s německou stranou, areálem Fichtelberg, můžete sjíždět necelých padesát kilometrů sjezdovek nejrůznějších obtížností. Díky propojení lyžařských skiareálu Klínovec s blízkými areály Boží Dar a Neklid si na své přijdou i milovníci snowboardování.

Krušnohorská magistrála

Další skvělý tip pro váš zimní výlet je takzvaná Krušnohorská magistrála. Pokud rádi běžkujete, tato 242 kilometrů dlouhá trasa vás nadchne. Začíná u královského města Cheb a nese se až k městu Děčín na pomezí Ústeckého kraje.

Tisícovka Plešivec

Hora Plešivec je i přes svou výšku 1028 metrů nad mořem jednou z nejlépe přístupných hor Krušných hor. Pohodlně se na její vrchol dostanete i v zimním období. Na jeho svazích navíc narazíte na skiareál Abertamy. Právě tady se bude líbit rodinám s dětmi a úplným lyžařským začátečníkům, pro které je většina sjezdovek připravena.

Aquapark Jáchymov

Pokud se v zimě rádi zahřejete v teplé vodě nebo si rádi zaplavete, můžete zavítat do lázeňského domu Agricola, který se nachází v historickém městě Jáchymov. Právě tady se nachází aquapark s tradičními vodními aktivitami pro celou ropdinu. Děti si užijí tobogán, na dospělé čeká vířivka, saunový důl nebo solná jeskyně. A k tomu všemu si můžete dopřát kávu, oblíbený drink nebo lázeňské procedury. Ubytování Klínovec je navíc nedaleko.