fbpx

Zoopark Chomutov

Jedním z oblíbených turistických míst Krušných hor a Podkrušnohoří je Zoopark Chomutov. Založen byl už v roce 1975 a pozorovat zde můžete více jak tisícovku živočichů, konkrétně 160 jednotlivých druhů, z toho 14 ohrožených. Park se specializuje na oblast takzvaného palearktu, tedy zvířata žijící na území Eurasie a severní Afriky.

V ZOO na vás čekají nevšední zážitky pro celé rodiny. Můžete se přidat ke komentovaným krmením tuleňů, vyder, velbloudů nebo makaků. Vyzkoušet můžete jezdecký areál a projet se na koni celým zooparkem. Můžete si pronajmout celý kočár a zoo si vychutnat v největším možném pohodlí. Pro zasnoubené dvojice nabízí zoopark možnost svatebního obřadu v jakékoli expozici chomutovského zooparku. Své novomanželské „ano“ si mohou ženich s nevěstou říct například v africké safari, mezi makaky nebo u tuleňů.

Apartmány Klínovec jsou vzdáleny jen půlhodinu cesty autem od zooparku Chomutov. Když už budete v Chomutově, můžete vystoupat na 54 metrů vysokou městkou věž přiléhající ke gotickému děkanskému kostelu Nanebevzetí Panny Marie. Kochat se můžete výhledy nejen na Chomutov samotný, ale i na celé Krušné hory.